Golcü Forvet Cenk Tosun, 9 Takımın Radarına Girdi!

14 < ?php echo get_post_meta($post->ID, "thumbnail", true); ?>
Golcü Forvet Cenk Tosun, 9 Takımın Radarına Girdi!

Şampiyonlar Ligi ve Milli Takım’da sergilediği başarılı performans ile gözleri büyüleyen Cenk Tosun, 9 avrupa kulubünün radarına girmeyi başardı.

Beşiktaş’ın formda golcüsü Cenk Tosun’un peşinde Avrupa’nın pek çok ülkesinden takımlar var. Golcü oyuncu için 20 milyon euro’nun üstünde bonservis bedelleri konuşulurken, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman oyuncusunu ancak sezon sonunda satabileceklerini, ara transferde bunun mümkün olmadığını belirtmişti. Bu arada İngiliz ekiplerinin temsilcilerinin golcü oyuncunun Almanya’da yaşayan babası Şenol Tosun ile görüştüğü ortaya çıktı.

‘GİT’ DERLERSE EĞER GİDERİZ

Niyetlerinin ciddi olduğunu gösteren İngilizler’in devre arası için bu transferi düşündüklerini söyledikleri belirtildi. Baba Tosun’un ise Tottenham ve Everton’a, “Cenk’in kulübüyle sözleşmesi sürüyor. Bizim bir sıkıntımız yok. Beşiktaş “Git” derse gideriz, yoksa kalırız. Bu işi kulüp ile görüşmeniz gerek. Ancak Cenk’in tercihi İngiltere” dediği öğrenildi. İşte son dönemde Cenk Tosun ile adı anılan 9 takım şöyle: Dortmund, Napoli, Sevilla, Newcastle, Everton, Tottenham, West Ham, Wolfsburg ve Crystal Palace.

“DEVLER LİGİ’NDEN CENK PAYLAŞIMI”

UEFA Şampiyonlar Ligi, resmi twitter hesabından Cenk Tosun paylaşımları yapmaya devam ediyor. Şampiyonlar Ligi resmi twitter hesabından bir Cenk Tosun paylaşımı daha yapıldı. Bu kez yapılan paylaşımda “Cenk Tosun son 7 karşılaşmada 8 gol kaydetti. Beşiktaş’ın en iyi oyuncusu mu?” ifadeleri yer aldı.

ELDEKİ Mİ, DALDAKİ Mİ?

büyük takımlarda golcü olmak zor, Türk golcü olmak daha da zor. Yüksek paralara alınan yabancı forvetler bekleneni veremeyince ‘Uyum sağlayamadı’ denilirken, yerli forvetler ise ‘Büyük takım golcüsü değil zaten’ denilerek gönderiliyor. Bugünkü örneğimiz Cenk Tosun… Kartal’ı içerde-dışarda uçuruyor, Milli Takım’ı sırtlıyor ama nedense hala yabancı forvetlerin gördü- ğü ‘maddi-manevi’ ilginin yarısını bile görmüyor. Avrupa kulüpleri ise bu kalitenin farkına vardı ve yıl sonunu beklemeden Ocak’ta işi bitirmek istiyor. Dikkat! Eldeki 1 kuş, daldaki 2 kuştan iyidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir