Uçan Hollandalı Van Persie, Yolcu Gibi Gözüküyor!

14 < ?php echo get_post_meta($post->ID, "thumbnail", true); ?>
Uçan Hollandalı Van Persie, Yolcu Gibi Gözüküyor!

Fenerbahçe Yönetimi, “1 hafta daha dinlenmem lazım” diyen Van Persie’yi ciddiye almadı: “İster çıksın ister çıkmasın. Nasıl olsa FIFA parasını ödüyor” açıklamasında bulundu.

Fenerbahçe’de adı “Yatan Hollandalı’ya” çıkan Robin van Persie sakatlığı geçmesine rağmen “1 hafta daha dinlenmem lazım” demişti. 33 yaşındaki futbolcunun Janssen, Soldado ve Fernandao’nun arkasında 4. forvet konumuna düştüğü için bu şekilde davrandığı öğrenilirken yönetimin tavrı merak konusuydu. Ağır yaptırım da seçenekler arasındaydı ancak idareciler ilginç bir yol izleme kararı aldılar. Sezon başında ona güvenini açıklayan teknik direktör Aykut Kocaman’ın gözünden de düşen Van Persie için yöneticilerin “İdmana ister çıksın, isterse çıkmasın. FIFA parasını ödüyor. Keyfi bilir” dediği öğrenildi.

Van Persie, F.Bahçe kariyerinde 14 kez sakatlık yaşadı. 192 gün sahalardan uzak kaldı. Bu rakama her geçen gün artı 1 ekleniyor

KURTULUŞ SEZON SONU

Robin van Persie’nin Fenerbahçe ile olan kontratı sezon sonu bitiyor. Hollandalı yıldız bu sezon iyi bir performans gösterip yeni sözleşme peşindeydi ancak ‘yatmayı’ tercih edince herkesin gözünden düştü. Olursa devre arası gönderilecek, aksi halde sözleşmesi bitince yeni mukavele yapılmayacak.

Tek golü 367 bin 500 euro

Hollandalı futbolcu 3 sezonda 40 kez ağları sarstı. Attığı her gol için 367 bin 500 euro gelir elde etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir